Saunování pro děti

Myslete na zdraví svých dětí, podpořte jejich imunitu a předejděte nemocem jako je… Saunovat se mohou již děti od 4měsíců, které netrpí žádnými projevy závažného onemocnění a které jsou schopny cvičit, běhat, plavat v horké i chladné vodě.

Účinky pravidelné návštěvy sauny:

  • Preventivní účinek
  • Podpora imunity (obzvláště pak při sezónním výskytu onemocnění horních cest dýchacích virového původu)
  • Zvyšování tělesné kondičky
  • Příznivý účinek u dětí respiračně oslabených a u astmatiků
  • Prohloubení dýchání a uvolnění dolních cest dýchacích
  • Zklidnění, dobrá nálada, lepší chuť k jídlu a dobrý spánek
  • U virových chorob dýchacích cest lehčí průběh a snížení počtu onemocnění

Více informací na toto téma najdete zde…

Účinky na kojení jsou popsány v odkazu

PROGRAM ŠITÝ NA MÍRU PRO DĚTI:

Délka saunovacího času 1hod15min v prac.dnech 8-14hod:

Výše uvedený čas zahrnuje 60min privátní saunování při snížené teplotě 65-75°C + 15min na převlečení (Čas překročit nelze, pouze na základě předchozí domluvy a v případě volné kapacity. Pokud dojde k překročení času, bude Vám započteno +50,- za každých 5min navíc.)

Určeno pro 1-3 maminky s dětmi  do 5let věku

Cena 390,- (tato cena se platí i v případě pouze jednoho přihlášeného)

Na saunování je nutné se vždy rezervovat 24hod předem na tel.čísle 722 118 118

Saunování nedoporučujeme:

  • při nachlazení, teplotě, rýmě, kašli, chřipce a při jakékoliv akutní nemoci, bezprostředně po nemoci (doporučuje se s týdenním odstupem po návratu do dětského kolektivu).

Pravidla při saunování s dětmi

Při saunování kojence je bezpodmínečně nutná spoluúčast jednoho z rodičů, respektive zodpovědné dospělé osoby. Jedná-li se o saunování více kojenců, pečuje dospělá osoba maximálně o 2 kojence, které drží na klíně. Starší, dobře pohyblivé děti, které mohou vykonávat všechny úkony saunování, mohou pobývat v sauně samostatně, ovšem pod dohledem.

Mladší batolata se prohřívají zásadně jen krátce, maximálně 3 -5 minut a procedura se opakuje 2x, ale ani u větších dětí nemá prohřívání přesahovat 5 – 8 minut. Od 7 let se procedura opakuje 3x. 

1. fáze – očista a příprava

Před vstupem do prohřívárny je vždy povinné dokonalé umytí a osprchování teplou vodou. Dospělá osoba drží malé dítě v náručí, větší dítě sprchuje klasickým způsobem. Obličej se jen opláchne vodou z dlaně. Před vstupem do prohřívárny se dítě osuší.

2. fáze – pobyt v prohřívárně

Starší kojence a mladší batolata (tj. děti kolem 3 let věku) je možno uložit na textilní podložku na lehátku, ale chránit je tělem před přímým sáláním tepla z topidla a nepřikrývat je. Při neklidu dítěte je potřeba nejprve ochladit dítěti tvář a nosní vstup vlhkou žínkou nebo navlhčenou dlaní, případně z dlaně vytvořit stříšku před nosním vstupem (vlhká komůrka). Neklid dítěte se nemá prodlužovat a je nutno s ním odejít k ochlazení.

3. fáze – ochlazování

Po prohřátí se dítěti spláchne pot z povrchu těla ve sprše vlažnou vodou ( hlava a zátylí se vynechají ! ) Ochlazení může byt i vzduchem. Doba ochlazení je delší než doba prohřívání.

4. fáze – ukončení

Po krátkém osprchování vlažnou vodou osušit povrch těla a vlasy. Podat nápoj (přírodní ovocnou štávu, bylinný čaj, či vodu; kojence je nejlépe nakojit) a uložit ke spánku.

5. fáze – odchod domů

Po posledním odpočinku, doplnění tekutin a po pečlivém osušení těla a vlásků dítě oblékneme a můžeme opustit saunu. Vhodná je krátká procházka a poté uložit ke spánku.

(ZDROJ: http://www.sauna-hadovka.cz/saunovani-deti

Provozovatel Prima sauny nenese žádnou odpovědnost za saunování dětí.